Historie

hist/01.jpg

Majitel a ředitel cirkusu Metropol je Antonín Šimek, který pochází ze staré cirkusové rodiny.
Od svých pěti let vystupoval v manéži jako artista a drezér. Během své artistické kariéry vystupoval mimo jiné s ojedinělým, jedinečným číslem Washingtonská hrazda a eqilibr.
V roce 2012 založil svůj vlastní podnik pod názvem "Cirkus Metropol". Jméno převzal po svém dědovi Antonínu Šimkovi a Pavlínou Šimkové, který vlastnili Cirkus Metropol v letech 1920 - 1930. Později působily pod názvy Cirkus Tornádo, Cirkus Bratri Šimkoví, který slavili velké úspěchy zejména na Slovensku. Na jejich cirkus vzpomínají lidé ještě dnes. Komunisté tento podnik několik krát znárodnili. Přesto rodina Šimková vždy dokázala vybudovat tento podnik znovu a znovu.
Jejich syn Miroslav Šimek vybudoval se svou manželkou Otilio Samešovou - Šimkovou a svými dětmi novodobý cirkus Tornádo.
Po smrti Miroslava Šimka nejmladší syn Antonín se svou manželkou Stanislavou Šimkovou vybudoval od základu svůj vlastní podnik pod názvem Cirkus Metropol.
Manželka Stanislava rozená Helferová má také cirkusové kořeny. Jejich potomek Antonín ml. V současnosti 6 roční také postupně proniká do artistické profese.
V současnoti tým cirkusu tvoří přibližně 35 lidí a 50 exotických a domácích zvířat, které vystupují v manéži. Cirkus každoročně angažuje nových artistů, a postupně obohacuje o nová zvířata.
Cirkus Metropol navzdory svému krátkému působení všude sklízí velké úspěchy.

hist/02.jpg
hist/03.jpg
hist/04.jpg
hist/05.jpg
hist/06.jpg
hist/07.jpg
hist/08.jpg

hist/09.jpg hist/10.jpg hist/11.jpg hist/12.jpg

Tento úryvek historie je jen úvodem k bohatým historickým záznamům
rodiny Šimkové. Brzy doplníme další fakta a fotografie z rodinného
archivu této rozvětvené rodiny.
Za pochopení děkujeme

 

Tato fotografie pochází přibližně z roku 1952, je na ní vidět že k cirkusu Metropol divoké šelmy skutečně patří od minulosti a tato tradice pokračuje dál.

Uprostřed sedí velka majitelka cirkusu Metropol, Tornádo a Bratři Šimkové - Paulína Šimková, po pravé straně je Stanislava Helferová, rod. Šimková - babička majitelky nynějšího cirkusu Metropol Stanislavy Šimkové rod. Helferovej
v levo stojí teta Edita Berousková.

 

 

Copyright 2014 © DesignMPS. All rights reserved.